![Flaviu Udrea usr floresti cluj](https://alegeri2024.com/wp-content/uploads/2024/01/Flaviu-Udrea-usr-floresti-cluj-678x381.jpg)
Flaviu Udrea, un tânăr de 35 de ani, își încearcă din nou șansele pentru a ocupa postul de primar al localității Florești din județul Cluj.
USR l-a prezentat drept candidat și este unul cu șanse, câtă vreme în 2020 a fost pe locul al doilea, după actualul primar Bogdan Pivariu (PNL), obținând 3.137 de voturi.
”Comuna Florești se află într-un punct de cotitură, ori rezolvăm acum marile probleme, haosul urbanistic și traficul, ori Floreștiul riscă să devină de nelocuit”, a spus candidatul USR, care crede că, fără rezolvarea problemelor legate de transport, oamenii vor pleca.