![Andrei Volosevici primar ploiesti](https://alegeri2024.com/wp-content/uploads/2024/01/Andrei-Volosevici-primar-ploiesti-678x381.jpg)
PSD anunță că nu caută candidat la Primăria Ploiești, cum a arătat pe surse presa locală, ci îl susține pe actualul primar pentru un nou mandat.
“Organizația Județeană PSD Prahova reconfirmă în mod clar numele celor doi candidați ai PSD: pentru Consiliul Județean Prahova, domnul prefect Virgiliu Daniel NANU, președinte PSD Prahova, iar pentru Primăria Ploiești, domnul primar Andrei Volosevici”, se arată într-un comunicat de presă.
Potrivit presei locale, această decizie ar putea fi urmată de o ruptură în rândul formațiunii politice. Asta pentru că Andrei Volosevici a fost ales în 2020 din partea PNL, partid pe care l-a trădat acum pentru PSD.