![miruta targu jiu](https://alegeri2024.com/wp-content/uploads/2024/02/miruta-targu-jiu-678x381.jpg)
Deputatul USR de Gorj, Radu Miruță, spune că a vota PNL înseamnă a da voturile PSD.
Așa ar fi făcut primarul din Târgu Jiu, Marcel Romanescu. Și-a câștigat mandatul pe lista PNL, cu un discurs antiPSD, iar acum anunță că va candida de la PSD.
“L-am auzit pe Bode (PNL) ieri la Slatina spunand ca oltenii cu optiuni de dreapta trebuie sa voteze PNL, ca sa scapam de PSD.
Asa ne-a spus si Marcel Romanescu la Targu Jiu in 2020. Trei ani mai tarziu, Marcel Romanescu a plecat cu voturile anti-PSD si le-a dus…unde credeti? Fix in curtea PSD.
Astia nu mai au nici simtul penibilului. Pai PNL a adus PSD la guvernare, PNL creste taxele in guvernul Ciolacu si acum fac balet pe muzica de manele.
Increderea in PNL e ca mersul in spitalele de stat: te duci cu o boala si te intorci cu 2. Au cerut voturi pentru a scapa tara de PSD si au intors romanilor premier PSD si taxe mai mari. Acum cer din nou”, a avertizat Radu Miruță.