![laura bondari taranisti](https://alegeri2024.com/wp-content/uploads/2024/01/laura-bondari-taranisti-678x381.jpg)
Cântăreața Laura Bondari a intrat în politică, dar nu suportă critica. Aceasta a intrat în ”Alianța Național Țărănistă”, partid aliat cu AUR.
A avut parte de critici pe pagina de socializare, unde a și reacționat. “Cei care aveți alta culoare politică vă rog să mergeți pe paginile lor. Nu mai dați cu UĂ pe pagina asta aiurea din răutate și invidie că vă blochez”, a scris artista.
”M-am decis să intru în politică ca să apăr drepturile artiștilor! Tocmai de aceea i-am spus și președintelui partidului, când voi organiza spectacole în campania electorală, automat vreau să fie plătiți toți artiștii, indiferent că sunt la început de drum sau chiar artiști mari”, a spus Bondari într-un interviu pentru Star Popular.
![](https://alegeri2024.com/wp-content/uploads/2024/01/postare-bondari.png)