![](https://alegeri2024.com/wp-content/uploads/2024/01/vilceanu-citu.jpg)
Deputatul de Gorj, Dan Vîlceanu, și-a negociat intrarea în Partidul Mișcarea Populară, pentru a candida la un nou mandat de la polul de dreapta, format de PMP cu USR și Forța Dreptei.
Faptul că se va întâlni acolo cu cel pe care l-a trădat, mai exact cu Ludovic Orban, nu pare să îl deranjeze.
Dan Vîlceanu ezită să facă anunțul, pentru că a pus o condiție încă neacceptată de USR, aceea de a ajunge în polul de dreapta de mână cu fostul premier Florin Cîțu.
Nu este clar ce are de câștigat USR dintr-o astfel de asociere, mai ales că Vîlceanu și Cîțu nu au în spate nici echipă, nici electorat. Poate doar ceva bani…